Besirenkant televizorių mums dažnai iškyla keli klausimai, tokie kaip: Kokį televizorių pasirinkti LED ar LCD? Plasma, o gal seną kineskopinį? Kuo jie skiriasi? Kokie jų privalumai?
Kineskopiniai televizroiai: Tai jau atgyvenęs daiktas, kuris yra ne tik neekonomiškas, bet ir didelis, daug sveria, tokių televizorių jau beveik negamina, nes jų gamyba taip pat neekonomiška, kineskopinių televizorių technologija yra tiesiog pasenusi, vienintelis kineskopinių televizorių pliusas yra tas, kad jie yra daug atsparesni smūgiams. Sunku kineskopinį ekraną net su plaktuku sudaužyti.
Plazminiai televizoriai: Plazminiai televizoriai taip pat kaip ir kineskopiniai jau išeina iš gamybos, jie gana neblogai atvaizduoja vaizdą, tačiau naujausios LCD, LED, OLED technologijos jau nurungė plazminius televizorius. Plazminiai televizoriai turi šiek tiek ir gerų savybių lyginant su LCD televizoriais. LCD televizoriai žiūrint televizorių visiškoje tamsoje, juodą spalvą atvaizduoja šiek tiek šviesiau. LCD televizoriai turi nežymų atsilikimo laiką, ko plazminiai televizoriai neturi, todėl plazminiai televizoriai vaizdą atkuria šiek tiek geriau šiuo atvėju.
Plazminiai televizoriai neturi žiūrėjimo kampo, o senesni ir pigesni LCD technologijos televizorių ekranai žiūrimi iš šono išskiria mėlyną arba violetinę spalvą.
Iki 37 colių LCD televizoriai rodo gana neblogai, tačiau 37 colių ir didesnės istrižaines LCD televizoriai žymiai suprastėja, plazminiai televizorių vaizdas daug švelnesnis, nei didelės istrižaines LCD televizorių.
LCD technologija yra naujesnė ir brangesnė palyginus su plazmine technologija.
LCD televizorių ekrane gali atsirasti mėlyni, juodi arba retais atvejais kitos spalvos mirę taškai kurie nelaikomi garantiniu sugedimu, nebent jų būtų trys ar daugiau, priklauso nuo garantijos sutarties, o plazminiai televizoriai naudojami apie 30 metų kas dieną po 8h~ valandas praras pusę savo ryškumo, tačiau 30 metų ar daugiau televizorių turi tikrai ne kiekvienas.
LCD televizoriai šiek tiek labiau nuvargina akis nei plazminiai televizoriai.
Paskaičiuota, kad LCD televizoriaus ekranas išeina iš gyvenimo 40% greičiau, nei plazminis televizoriaus ekranas.
LCD televizoriai: Saulėtą dieną geriau atvaizduoja vaizdą, nei plazminiai televizoriai. Žiūrint ilgą laiką vieną kanalą ar vieną vaizdą jis šiek tiek išdega ekraną, tačiau vėliau išnyksta, truputį nepatogu.
LCD televizorius gali būti mažesnės, nei 37 colių istrižaines, jo gamybos kaštais su istrižainė didėja ir mažėja, o plazminių televizorių neapsimoka gaminti mažesnių , nei 37 colių, kitu atveju jų kaina bus brangesnė, nei LCD televizorių.
LED televizoriai: Tai LCD televizoriai su šiek tiek kitokia ekrano apšvietimo technologija, LED televizoriai turi LED apšvietimą, todėl jie pavadinti LED televizoriais. LED televizoriaus terminus naudoja tiek didmeninkai, tiek mažos parduotuvės, LED televizoriaus pavadinimas daug malonesnis žmogaus psichologijai, tai tarsi nauja televizorių technologija, nors tai tik LCD televizorius su LED apšvietimo diodais.
LED televizoriai turi šiek tiek daugiau privalumų, nei LCD televizoriai, nors kaip minėjau LED televiroziai yra tik LCD televizoriai su LED apšvietimu. LED televizorių ekranų diodai yra daug mažesni, todėl LED televizoriai sukuriami daug plonesni, nei LCD ar kiti senesnių technologijų televizoriai. Taip pat LED televizoriai turi kraštinį apšvietimą ir vietinį pritemimą, kurie sukuria dar geresnį ir malonesnį vaizdą žmogaus akiai.
LED televizoriai pranašesni už LCD televizorius savo baltos šviesos sukūrimu, kartais LCD televizoriaus baltumas gali būti pilkesnis ar geltonesnis.
LED televizoriai turi daug ryškesnes ir tikslesnes spalvas, nei LCD televizoriai, dėl geresnės ekrano apšvietimo technologijos LED televizoriai daug geriau atvaizduoja RGB gamą.
LED ir LCD televizorių matomumo kampo kokybė, nuo ko jis priklauso? Kuo storesnis ir kokybiškesnis priekinis stiklas, tuo vaizdo kampas daug didesnis, sunku sukurti ploną ekraną su geru matomumo kampu, geram vaizdo kampui reikia storo priekinio stiklo.
Ar LED televizorius reakcijos laikas geresnis, nei LCD? Dėja, atvaizdavimo greitis yra lygiai toks pats kaip ir LED televizorių, ekrano reakcijos laiką nurodo ekrano dažnis. 50Hz ir 100Hz ar 120Hz labai skiriasi, tačiau dabar gaminami ir naujesni 240Hz, 480Hz ar net naujausi 800Hz, bet tai tik žmogaus psichologijai šios technologijos, realiai žmogus supranta reakcijos laiką iki 120Hz kokybės, todėl pirkdami brangesnį LED ar LCD televizorių su didesniu nei 120Hz dažniu tik išmesite pinigus į balą, geriau rinkitės geresnę raišką FULL HD ar 4K.
Kiek tarnauja LED televizoriai? Apytiskliai 100 000 valandų, bet retai kas tiek televizorių išžiūri, dažniau televizorius pasensta ir būna parduodamas skelbimuose arba išmetamas lauk.
Kokį LED televizorių apsimoka rinktis? Geriausias variantas imti FULL HD technologijos 1920x1080 pikselių vaizdo ekraną kuris bus tikrai ryškus, yra naujesnė technologija 4K kurios raikša 4 kartus geresnė, nei FULL HD, tačiau 4K televizorius kainuos kelis kartus brangiau, nei LED televizorius, o 4K raiškos filmų, nei nusipirksi, nei rasi kur parsisiųsti, na nebent retu atvėju, taigi žiūrint per 4K televizorių FULL HD ar prastesnį vaizdą, turėsime kokybę kaip FULL HD ar prasčiau. Dar prie FULL HD LED televizoriaus būtų gerai turėti 100Hz arba 120Hz dažnį, tuomet vaizdas bus ne tik ryškus, bet ir vaizdas neatsiliks.
Dar yra naujesnė OLED technologija kuri dar kartu ir testavimo stadijoje. Ką reiškia OLED? Organic-Light-Emitting-Diode, kas išvertus į lietuvių kalbą reikštų organinės kilmės šviesos diodai. OLED televizorių apšvietimo diodai naudojami kaip pirminiai, o tai yra priešingai, nei LED ar LCD televizoriuose. OLED televizorių ekranai išgauna ryškiausiai spalvas ir išgauna didžiausią ekonomijos klasę, kol kas šie televizoriai nėra priimtini paprastų žmonių kišenei, ateitis daugiau pasakys apie OLED televizorius.
Patarimai perkant LED Televizorių.
Televizoriai Internetu - Patogu išsirinkti, dažnu atveju pristatoma iki pat durų.
Televizoriai Akcija - Reikia žiūrėti ir gaudyti įvairiausias televizorių akcijas, tuomet įsigysite mėgiamą ir geidžiamą televizorių pigiau.
Televizoriai pigiau - Perverskite skelbimų svetaines, ne retai čia žmonės pardavinėja gerus televizorius pigiau, kartais pardavinėja iš užsienio šalių naujus ar mažai dėvėtus geros būklės televizorius.
LG Televizoriai - Tai kokybės ir kainos centras, šie televizoriai turi ne tik gerus parametrus tokius kaip aukštas dažnis, FULL HD ar 4K, bet ir SMART TV technologijas.
Samsung televizoriai - Tai tokie pat geri televizoriai kaip LG televizoriai, šie televizoriai mažai skirasi savo technologijomis ir kaina parduotuvėje.
SMART TV televizoriai - Tai išmanūs televizoriai kurie dažnai turi WIFI interneto ryšį, palaiko ir instaliuoja pageidaujamas programėles.
Sharp Televizoriai - Tai kokybiškas japoniškas technikos gamintojas, gaminantis labai gerus SHARP televizorius, jie patvarūs, o kaina labai nedrasko kišenės.
Televizorių atsiliepimai - Prieš pirkdami televizorių ieškokite apie jį atsiliepimų internete, gal būt jūsų mėgiamas modelis turi rimtų surinkimo ar gamybos spragų, dėl kurių ateityje patirsite nemalonumų.
Full HD televizoriai - Tai 1920x1080 pikselių raiškos televizoriai.
LED Televizorius - Tai toks pats LCD televizorius su kitokia ekrano apšvietimo technologija.
No comments:
Post a Comment